United shkatërron Fulhamin


 

Manchester United ka shënuar fitore të lartë kundër Fulhamit në udhëtim me rezultat prej 5-0.


Në minutën e pestë të këtij takimi Manchester United shënoi menjëherë golin e parë me atë të fantastikut, Danny Welbeck.

Në minutën e 28, Nani shënon për të dyfishuar epërsin para se Giggs në minutën e 43 ta kryjë punën në këtë takim që në pjesën e parë.

Sidoqoftë, Djajtë nuk ishin të kënaqur me kaq pasi fillimisht Rooney në minutën e 88 dhe Berbatov në minutën e fundit shënon për rezultatin përfundimtar, 0-5.

Me këto tre pikë Manchester United mbetet ende hije e City pasi ka 42 pikë, dy më pak se Ishullorët që janë në maje të tabelës.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s