Për Eriksen, United lufton me Barcën


Christian Eriksen

Christian Eriksen

Manchester United mund të përballet me humbje të betejës për firmën e super mesfushorit Christian Eriksen, pasi edhe Barcelona ka hyrë në garë për të.

Pas deklaratës së Eriksen se ai preferon të kalojë në Angli ose Spanjë dhe pas tërheqjes së Milanit në luftën për të, Barcelona menjëherë dërgoi zyrtarët e saj për të biseduar me ata të Ajaxit.

Radio Catalunya raportoi se Martin Schoots u takua me Andoni Zubizarretan për të diskutuar mbi situatën e Eriksen, kontrata e të cilit skadon në vitin 2013.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s