Berbatov kërkon largim nga United


Sulmuesi i Manchester United, Dimitar Berbatov është interesuar që të kaloj në skuadrën ruse Anzhi, ka konfirmuar agjenti i tij. 

“Ne do të ishim të interesuar nëse Anzhi bënë ofertë konkrete. Do të ulem me Bernatovin dhe do të bisedojmë rreth kësaj çështje. Nuk e di nëse është i lumtur në United por është e qartë se ai luan pak dhe dëshiron më shume minuta, prandaj është i interesuar për largim”, ka thënë agjenti Emil Dancev.

Sulmuesit bullgar kontrata i skadon verën e ardhshme, ndërsa në media raportohet se Anzhi është i gatshëm që në janar të paguaj 15 milionë euro për ta sjell në radhët e veta.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s