Owen: Futbolli po bëhet më i vështirë


Sulmuesi i Manchester United, Michael Owen, thotë se po bëhet gjithnjë e më e vështirë të arrish sukses në futboll.

“Kurrë nuk ka qenë e lehtë t’ia dalësh si futbollist profesionist dhe nuk po bëhet aspak më e lehtë. Këto ditë futbolli është shumë atletik si edhe i shkathtë – ju duhet të keni një trup të duhur për t’u përballur me ashpërinë e lojës”.

“Ju po ashtu duhet të jeni të shpejtë, ose do të mbeteni prapa. Ju duhet të keni vetëbesim dhe qetësi në top, dhe të keni një lexim të mirë të lojës. Ju duhen tmerrësisht shumë gjëra për të arritur sukses. Por mos lejoni kjo t’ju mposhtë”, ka thënë Owen.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s