Reali seriozisht pas Chicharitos


Real Madridi është duke përgatitur një ofertë të majme për sulmuesin e Manchester United, Javier Hernandez.The Sun shkruan se Chicharito është caku 30 milionë funtësh i Real Madridit.

Gjigantët spanjoll e kanë renditur sulmuesin e United në maje të listës së dëshirave.
Por menaxheri Alex Ferguson është i paepur ta mbajë 23-vjeçarin meksikan në Old Trafford. United dëshiron që ai të nënshkruajë marrëveshje të re pesëvjeçare, duke ia rritur pagën nga 24 mijë në 75 mijë funte në javë.Reali, në anën tjetër, është i gatshëm t’i ofrojë atij dyfishin e kësaj shume dhe të paguajë shumën e plotë të transferimit që është pesë herë më e madhe se që pagoi United kur e transferoi atë nga Chivas 18 muaj më parë.

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s