Hart: Do t’ia dalim edhe pa Rooneyn


Portieri i Manchester Ciyty njëkohësisht i kombëtares Angleze, Joe Hart ka thënë se skuadra e tij do të jetë në gjendje t’ia dalë mbanë edhe pa sulmuesin e suspenduar, Rooney.

“Është një goditje e madhe për Rooneyn dhe një goditje që njëri nga lojtarët tanë më të mirë nuk do ta luaj. Sidoqoftë nuk është ndonjë goditje e madhe për skuadrën e cila ka synimin e njëjtë edhe pa të”.

Rooney do të mungoj në ndeshjen e parë grupore të Anglisë në Euro 2012 pasi u ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen kundër Malit të Zi.

ky lajm u mundesua nga www.lajmesport.com

 

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s