Phil Jones sikur David Luiz


Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Martin Keown e ka krahasuar mbrojtësin e ri të Manchester United, Phil Jones me yllin e Chelseat, David Luiz.

“Phil Jones vërtet ka besim, pothuajse nuk ka frikë fare. Ai duket shumë i sigurtë në pasime dhe stili i tij ma kujton shumë David Luizin”. “Ai vërtet dëshiron të lë përshtypje të mirë dhe është talent i madh, por mua do të më kishte pëlqyer ta shoh atë më të shpejtë në golin e Malit të Zi”, tha Keown.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s