Capello sqaron kartonin e Rooneyt


Menaxheri i Anglisë, Fabio Capello ka hedhur poshtë faktin se Wayne Rooney ka probleme serioze me nervat pas kartonit të kuq të marrë ndaj Malit të Zi.

Albionët u kualifikuan në Euro 2012 edhe me barazimin prej 2-2 në Podgoricë, ndërsa Rooney u përjashtua nga takimi pasi goditi me qëllim një kundërshtar.

“Ai veprim më befasoi. Para meje ai goditi një kundërshtar. Mendoj se kartoni i kuq erdhi për shkak se ai nuk ishte i kënaqur me paraqitjen dhe kur ai humbi topin e goditi kundërshtarin. Problemet e tij në jetën private u reflektuan në fushë”, tha Capello.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s