Welbeck: Unitedi njeh vetëm fitore


Sulmuesi i Manchester Unitedit, Danny Welbeck, planifikon që të vazhdojë me shënimin e golave për Djajtë e Kuq, ndërsa pohon se qëndrimi pozitiv i klubit nënkupton se ata gjithmonë mendojnë për fitore.

 

“Është shumë me rëndësi te United, sepse ekziston ai mentalitet fitues. Të nxit të fitosh çdo ndeshje në të cilën merr pjesë”. “Ne po luajmë në ndeshje të ndryshme, por gjithmonë është një qëllim- ta fitojmë ndeshjen. Ne nuk e fillojmë një takim duke tentuar të marrim një pikë dhe të themi se është në rregull”. “Te United gjithmonë dëshpërohesh nëse nuk i merr të tre pikët, sepse ekziston mendimi se mund të shkosh në secilën ndeshje dhe ta fitosh atë”, ka shpjeguar Welbeck për Stretford End.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s