Ferdinand në ligën amerikane


Mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand, karrierën mund ta vazhdojë në ligën amerikanë të futbollit e njohur si MLS, përkatësisht në ekipin Chicago Fire.

Raportohet se Chicago do të bëjë një ofertë mjaft joshëse për mbrojtësin veteran, duke e parë që është në vitin e fundit të kontratës dhe se konkurrenca në mbrojtjen e Man Utd është shtuar dukshëm, pasi që Ferguson ka disa lojtar të ri në ekip .

Chicago thuhet se është e gatsme që mbrojtësit ti ofrojë një pagë të majme prej 120 mijë funtash në javë, aq sa e ka tek United

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s