United, klubi më i pasur sipas “Forbes”


Manchester United është më i pasuri në botën e futbollit, por renditet vetëm i dyti pas një skuadre bejzbolli, shpalli revista prestigjioze ekonomike “Forbes”.

Studimi përllogariti përfitimet vjetore të gjithë klubeve në treg, me Nju Jork Yankees që renditen në vendin e parë, ndjekur nga United dhe Real Madrid.

Bajern Mynih, Barcelona, Arsenali dhe Milani janë ekipet e tjera të futbollit që figurojnë midis dhjetë vendeve të para.

Përsa i përket përfitimeve të futbollistëve, golfisti Tajger Wods vazhdon të kryesojë për të disatin vit radhazi (55 mln $ në vit), ndjekur nga tenisti Roxher Federer (24 m$) dhe golfisti tjetër Phil Mickelson.

Vetëm dy futbollistë renditen midis dhjetë sportivëve me më shumë të ardhura, David Beckham dhe Cristiano Ronaldo, në vendin e tetë dhe të nëntë përkatësisht.

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s