Valencia pas Berbatovit


Valencia është e interesuar për transferimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov pas rihapjes së afatit kalimtar në janar kanë njoftuar mediet spanjolle të hënën.


Ylli bullgar ka humbur vendin në formacionin bazë të Djajve të Kuq nga dyshja Wayne Rooney dhe Javier Hernandez andaj spekulohet se mund të largohet nga klubi në kërkim të paraqitjeve të vazhdueshme.

Ndërkohë, Valencia kërkon një partner për sulmuesin e saj kryesor Roberto Soldado dhe Berbatov konsiderohet si përforcim ideal për klubin nga Mestalla.

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s