United me rekorde magjike 19


Man Utd 19

Numri 19 është numër me fat për rekord 19 herë kampionin e Anglisë. Fitorja ndaj Norwich ka qenë fitorja e 19 me radhë e United në Old Trafford, duke e thyer kështu rekordin e mëparshëm.

Por, pas kësaj fundjave United lidhet akoma më shumë me numrin 19.Aktualisht në tabelë United ka 19 pikë, nga 7 ndeshje. Ka shënuar 24 gola dhe i ka pranuar 5 të tilla, duke e pasur goldiferencën 19 që e mban në pozitën e parë. Goli i fundit i shënuar nga United ishte ai i numrit 19 të skuadrës, Danny Welbeck.Në xhiron e ardhshme kampioni në fuqi i shkon skuadrës të cilën e kaloi me tituj (19-18), Liverpoolit.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s