Scholes:Tek anglezët një rivalitet armiqësor


Ish mesfushori i Manchester United, Paul Scholes pohon se futbolli anglez po përballet me një rivalitet shumë të denjë, siq e quan ai “rivalitet armiqësor”.

Por Scholes pohon se ky rivalitet aq i madh mund të sjellë pasoja negative në futbollin anglez, e kjo sipas tij më së shumti mund të ndikojë në ndeshjet ndërkombëtare.”Nuk mund të ndërtohet një ekip ose një shpirt ekipi kur rivaliteti është gjithmonë prezent” pohon Scholes. Poashtu ish mesfushori legjendar aludon pikërisht në ish ekipin  e tij Man. Utd dhe rivalitetin e kësaj skuadre me atë të Liverpoolit,, që sipas Scholes është një rivalitet i përmasave të mëdha, dhe krejtësisht o panevojshëm.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s