Capello lë jashtë Ferdinandin dhe Defoen


Rio Ferdinand

Sulmuesi i Tottenhamit, Jermain Defoe dhe mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdidnand, do të jenë jashtë kombëtares së Anglisë për ndeshjen e radhës kualifikuese kundër Malit të Zi që zhvillohet të premten në Podgoricë.

Gjithashtu edhe Gerarrd është lënë jashtë megjithëse është kthyer nga lëndimi i gjatë.

Ferdinand ishte kapiten i përfaqësueses derisa Defoe kishte shënuar 3 gola në 4 ndeshjet e fundit. Megjithatë Defoe ka thënë se është shumë i zhgënjyer më këtë vendim.

“Natyrisht që jam shumë i dëshpëruar. Si duket nuk e binda Capellon edhe pse kisha paraqitje të mira kohëve të fundit, megjithatë unë do të punojë shumë që të kthej vendin tim në kombëtare”, ka thënë Defoe.

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s