Ancelotti: Ferguson është trajner unik


Ish-trajneri i Chelseat, Carlo Ancelotti, e ka lavdëruar menaxherin e Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, duke e etiketuar si “unik”.

 

“Si një trajner, ai është unik. Ai nuk merret me drejtimin e stërvitjeve, ai dërgon të tjerë dhe ka një staf të shkëlqyer. Ai e kupton futbollin si rrallëkush”.

“Me të cilido lojtar përmirësohet, shembulli më i fundit është Young”.

“Ai (Ferguson) është në gjendje ta marrë një korean pakëz të njohur (Ji-Sung Park) dhe ta bëjë atë një shtyllë te Manchesteri”, ka thënë Ancelotti për La Repubblica.

Advertisements

Komento këtu!

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s